• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 stycznia 2024

Zwycięstwo na początek rundy rewanżowej

Drukuj

W pierwszym meczu rundy rewanżowej koszykarskiej ekstraklasy MKS Dąbrowa Górnicza zmierzył się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Pojedynek był wyrównany, rywale postawili trudne warunki, jednak na koniec to dąbrowianie cieszyli się z wygranej.

Na początku spotkania przeważali gospodarze, którzy pierwszą i drugą kwartę zakończyli z niewielką przewagą – odpowiednio dwu i pięciopunktową. Po przerwie goście ruszyli do odrabiania strat, grali skutecznie i trzecią partię wygrali 57:55. W ostatniej odsłonie pojedynku wrocławianie starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak przyjezdni zdołali utrzymać do końca korzystny rezultat i mecz zakończył się wynikiem 76:72 dla dąbrowian. W pierwszym meczu sezonu, rozegranym we wrześniu w Dąbrowie, również górą byli zawodnicy z Dąbrowy. Wówczas pokonali Śląsk 82:80.

Najlepszym graczem MKS-u był Tayler Persons z 19 punktami i 5 zbiórkami. Dwa punkty mniej zaliczył Marc Garcia. Dusan Miletić zdobył dla gospodarzy 14 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty. Taką samą zdobycz punktową zanotował Kendale McCullum.

Po szesnastu kolejkach Orlen Basket Ligi MKS ma na koncie 25 punktów i plasuje się na piątym miejscu. Kolejny mecz, 13 stycznia, zagra na wyjeździe, a jego rywalem będzie King Szczecin.