Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
22 listopada 2024

Dąbrowski UM wśród Liderów Bezpiecznej Pracy

Drukuj

Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej dołączył do Forum Liderów Bezpiecznej Pracy. Znalezienie się w tym gronie to potwierdzenie zaangażowania w budowanie kultury bezpieczeństwa i zdrowia w pracy.

– Nominację otrzymaliśmy z rąk Agnieszki Szyczygielskiej, dyrektor Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego. Gościem honorowym wydarzenia była również Agnieszka Dziemianowicz – Bąk, ministra rodziny i polityki społecznej – informuje Agata Kemona, dyrektor Departamentu Zarządzania Kadrami i Urzędem, naczelnik Wydziału Kadr i Płac.

Działania Urzędu zostały docenione również na szczeblu krajowym. W 49. edycji konkursu poprawy warunków pracy, Urząd otrzymał list gratulacyjny, a w konkursie „Najlepsi w BHP” zajął 9. miejsce.

Dbanie o bezpieczne warunki pracy to inwestycja w zdrowie, satysfakcję i długofalową efektywność pracowników. Urząd podejmuje szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Bezpiecznie i ergonomicznie

Zorganizowane Dni Bezpieczeństwa, pod honorowym patronatem Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, były okazją do edukacji i aktywizacji pracowników. Quizy, warsztaty i symulacje zwiększyły świadomość dotyczącą bezpieczeństwa pracy.

Modernizacja 150 stanowisk pracy poprzez wyposażenie ich w ergonomiczne fotele i podnóżki znacząco poprawiła komfort pracy, zwłaszcza dla osób pracujących w pozycji siedzącej.

Jak radzić sobie ze stresem

Szkolenia finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego przekazały pracownikom wiedzę i praktyczne narzędzia do radzenia sobie ze stresem oraz organizacji pracy w sposób przyjazny dla zdrowia.

Urząd aktywnie uczestniczył w kampanii „Pracuję głosem”, promującej profilaktykę chorób narządu głosu. Profilaktyka w tym obszarze pozwala zapobiegać schorzeniom, które mogą negatywnie wpływać na jakość życia i zdolność do pracy. Kampania zwiększyła świadomość pracowników i wyposażyła ich w wiedzę, jak dbać o swój głos – narzędzie pracy, które jest często niedoceniane.

Nowoczesne stanowiska komputerowe

Sukcesywna modernizacja stanowisk komputerowych, w tym wymiana monitorów na większe i bardziej ergonomiczne, poprawia komfort pracy i wspiera rozwój kompetencji cyfrowych pracowników.

– W najbliższej przyszłości staniemy także przed wdrożeniem e-Doręczeń oraz elektronicznego obiegu dokumentów, co wymagać będzie jeszcze większej biegłości w korzystaniu z technologii cyfrowych. Dlatego praca na spełniających wymogi narzędziach nie tylko odpowiada na dzisiejsze potrzeby, ale także przygotowuje nasz urząd i jego pracowników na wyzwania przyszłości – wyjaśnia Agata Kemona.

Ekspercka kadra

Sebastian Redziak, starszy inspektor ds. BHP, został członkiem sieci Branżowych Konsultantów ds. BHP, co umożliwia dostęp do innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa pracy.

– Nasze podejście opiera się na przekonaniu, że profilaktyka jest kluczem do sukcesu. Budowanie kultury bezpieczeństwa to proces, którego efekty często widoczne są dopiero po latach. Dlatego inwestujemy nasz czas w działania, które zapobiegają problemom, zamiast skupiać się wyłącznie na ich doraźnym rozwiązywaniu – podsumowuje Agata Kemona.

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Wiadomości

Zima daje o sobie znać

Strona główna

Zmagasz się z uzależnieniem, przyjdź na spotkanie

Rekreacja

Kadrowe przetasowania w koszykarskiej ekipie