Dostępne skróty klawiszowe:
Efektem prac na 2,5-kilometrowym odcinku jest wyprofilowana jezdnia ze wzmocnioną podbudową i trzema warstwami bitumicznymi. Dzięki temu przejazd z Łęki do Tucznawy odbywa się teraz w komfortowych warunkach.
Komfort odczują nie tylko kierowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy, którzy przy okazji przebudowy ulicy Różyckiego zyskali chodnik, który powstał na 600-metrowym odcinku od skrzyżowania z ulicami Poboczną i Przelotową do końca zabudowań jednorodzinnych.
Na przebudowanym odcinku obowiązuje na razie tymczasowa organizacja ruchu, a teren wciąż jest placem budowy. Stąd ograniczenie do 30 km/godz. i brak warstwy ścieralnej na krótkim odcinku w rejonie stacji PSE. Miejscami trzeba też jeszcze liczyć się z miejscowymi utrudnieniami związanymi z regulacją poboczy.
– Ma to związek z kolejną inwestycją, czyli planowaną rozbudową stacji elektroenergetycznej, którą sfinansują Polskie Sieci Elektroenergetyczne – zapowiada Ewa Fudali-Bondel, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.
Przebudowa ulicy Różyckiego była częścią IV etapu „Kompleksowego przygotowania terenu inwestycyjnego Tucznawa”.
– W ramach prac w pełni uzbrojony został teren inwestycyjny w sąsiedztwie ulicy Różyckiego. Powstały tam kanalizacja deszczowa i sanitarna, chodniki i droga rowerowa oraz oświetlenie. W efekcie układ drogowy w strefie jest już kompletny – mówi wiceprezydent Damian Rutkowski.
Wartą 50,3 mln zł brutto inwestycję na zlecenie miasta realizuje firma Drogopol. Na prace miasto otrzymało promesę dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Cały obszar inwestycyjny Tucznawa obejmuje 256 ha, z czego 211 ha to działki, na których można prowadzić działalność gospodarczą, a pozostała część przeznaczona jest dla niezbędnej infrastruktury, którą przygotowało miasto, m.in. dróg, chodników, sieci energetycznych, sieci wodno-kanalizacyjnych czy zbiorników retencyjnych.
W strefie działają zakłady NGK Ceramics, SK hi-tech battery materials Poland oraz JassBoard. Działki inwestycyjne posiadają także Schade Polska (magazyny i logistyka), Outokumpu Distribution Polska (wyroby stalowe), Instanta (produkcja kawy), Press Glass (produkcja szyb zespolonych) oraz Brembo (tarcze hamulcowe).