Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 stycznia 2025

„Lokal na start” po raz jedenasty. Coraz mniej czasu na zgłoszenia

Drukuj

Do końca miesiąca można zgłaszać się do kolejnej edycji konkursu „Lokal na start”. Tym razem w puli znalazło się 11 miejsc do prowadzenia biznesu, o które mogą ubiegać się przedsiębiorcy z niedługim stażem na rynku i ci, którzy dopiero planują własną działalność gospodarczą.

11 odsłona konkursu „Lokal na start” wystartowała w listopadzie, a jego zasady – tak jak wcześnie – są proste. O gminne lokale z atrakcyjnymi stawkami najmu mogą starać się ci, którzy prowadzą biznes nie dłużej niż 5 lat, a także osoby, które zamierzają wystartować z własną firmą. Warunkiem jest przedstawienie ciekawego, spójnego i kompletnego pod względem finansowym czy marketingowym pomysłu na działalność, która będzie ulokowana w danym lokalu. Propozycje oceni jury, złożone m.in. z przedstawicieli środowisk przedsiębiorców i organizacji otoczenia biznesu. „Lokal na start” to interesująca opcja dla tych, którzy szukają miejsca na biuro, sklep czy kawiarnię. Atutem miejskich nieruchomości jest stawka, korzystniejsza od ofert komercyjnych.  

Tym razem do dyspozycji jest 11 lokali, o powierzchni od 17,5 m2 (kiosk na ryneczku na Broadwayu) do ponad 135 m2. Stawki najmu wahają od 5 do 15 zł/m2, a tam, gdzie dostępna jest również piwnica, stawka za nią wynosi 2,5 za m2. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy leżeć będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Lokale znajdują się w Gołonogu, Strzemieszycach, a także w ścisłym centrum – przy ul. 3 Maja i Sobieskiego. „Lokal na start” to interesująca opcja dla tych, którzy szukają miejsca na biuro, sklep czy kawiarnię. Atutem miejskich nieruchomości jest stawka, korzystniejsza od ofert komercyjnych.  

Program „Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oferty można składać do 31 stycznia 2025 r., a laureatów powinniśmy poznać w lutym. Szczegółowe informacje i lista lokali na stronie inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start/. Pod numerem 785 656 419 można ustalać terminy ich oglądania.

W dotychczasowych dziewięciu edycjach „Lokalu na start” wyłoniono 47 laureatów.

Pakiet na biznesowy start

Konkurs jest jedną z form pomocy miasta dla mikro i małych przedsiębiorców funkcjonujących w Dąbrowie Górniczej. Stanowi też element Pakietu Młodego Przedsiębiorcy.

Pakiet Młodego Przedsiębiorcy to program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Na stronie dabrowa-gornicza.com można znaleźć aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do realizacji biznesowych przedsięwzięć.

Czytaj więcej

Wiadomości

Smog dużym problemem Tucznawy

Wiadomości

Tacy sami – rynek pracy dla każdego

Rekreacja

Walka o przełamanie. W czwartek MKS podejmie torunian

Wiadomości

Wypożyczalnia nart biegowych