www.idabrowa.pl

aktualnosci

naglowek.jpge45ff7810b9cb4eaba59ce2b83b21329
dabrwa-logo.pngd35f8154e4520e37cf493cac6f496372
dabrowa-header-bottom.pngd2712f901eafb4919900728a4b863cc5
Aktualności Portal Mapa Informator Wydarzenia Historia Panoramy Mapa strony E-publikacje Galerie Multimedia Ogłoszenia Inwestycje
grafikaborder
Dni Dąbrowy zawitają też do Fabryki Pełnej Życia.fot. pstrykawka.pl
2 sceny, 3 dni, mnóstwo atrakcji
04/04/2017
Przemysław Kędzior
638
 
 
 
 

Trzy dni przepełnione muzyką, młodością i energią. Świeże dźwięki, relaks i nowa odsłona Dni Dąbrowy Górniczej. Muzyka z pogranicza funku, jazzu, popu, soulu, reggae... z Polski, Wysp Brytyjskich, Austrii, zachodniej Afryki i najbardziej odległej galaktyki. Do tego strefa chilloutu i food tracków przy Fabryce Pełnej Życia.


Mało? Ok, dorzucamy do tego drugą scenę w parku Hallera z muzycznymi gwiazdami w rolach głównych, wesołe miasteczko oraz pakiet atrakcji przy parkowych alejkach i mamy gotowy przepis na największą majową imprezę w całym Zagłębiu Dąbrowskim.


Specjalnie dla Was, w 3 majowe dni (26-28.05.2017), zaprezentujemy przede wszystkim najlepszą muzykę i niebanalnych artystów, zadbamy o świetną atmosferę. Nie zabraknie też lokalnych akcentów. Scena Fabryki Pełnej Życia, w piątek i sobotę, promieniować będzie niepowtarzalną energią, pełnymi temperamentu muzycznymi gwiazdami i emocjami. Park Hallera wybrzmi przebojami najpopularniejszych polskich artystów.


Scena Fabryki Pełnej Życia


W piątek i sobotę chcemy zaprosić Was do eksplorowania nieoczywistych muzycznych rejonów, wskrzeszając do życia poprzemysłową, industrialną przestrzeń byłych zakładów Defum. To będzie całkiem nowa jej odsłona, to będzie Wasze miejsce, które przekształci się w centrum eksperymentu i otwartości na nowy, dobry design, nową jakość i pomysły. Przez te dwa majowe dni wokół fabrycznych budynków powstanie nowe centrum miasta, dostępne dla każdego.


Zaprosimy Was również do strefy wypoczynku otwartej dla każdego. Oryginalne i smakowite jedzenie zagwarantują mobilne punkty gastronomiczne, które zawitają do strefy food tracków przy Fabryce, a naszej radosnej celebracji nie będzie końca. Odpoczniecie, smacznie zjecie i dobrze spędzicie czas.


Scena Fabryki Pełnej Życia, start w piątek 26.05.2017, godz. 17.00.


Bas Tajpan & Bob One – Bas Tajpan to artysta pochodzący z Dąbrowy Górniczej, znany z solowej działalności, jak i wielu kolaboracji ze polskim środowiskiem hip hopowym (współpracował m.in. z Gutkiem, Mustafarai, Miuoshem, czy Hemp Gru). Wokalista, autor tekstów, wykonawca muzyki z pogranicza reggae, dancehallu, hip-hopu i raggamuffin. Sam mówi, że jego priorytetem jest mówienie o miłości, braterstwie, równości i pokoju na świecie a także pokazywanie poprzez muzykę swojego stanowiska wobec otaczającej nas niesprawiedliwości. Generator pozytywnych dźwięków, które są odskocznią od szarej rzeczywistości.


“Fajna, bujająca i nowoczesna muzyka ragga z odjazdami etnicznymi”

[hiphopwpolsce.blogspot.pl]


Łąki Łan - zespół, który powstał w następstwie niezliczonych i nie mających końca jam sessions w pewnych warszawskich klubach. Wyróżniający się na rodzimej scenie muzycznie niezwykłą taneczną ekspresją, kostiumami i niepowtarzalnym, słowiańsko-międzygalaktycznym brzmieniem. Sami to co robią określają po prostu jako „łąki funk”, ale dla licznych fanów ich muzykę charakteryzuje przede wszystkim niezwykły groove i funkowo-elektroniczne melodie, pochodzące jakby z zupełnie innej, barwnej galaktyki. Nie można nie wspomnieć o ekologicznych wątkach i filozoficznych zainteresowaniach członków grupy, którzy głoszą, że świat to jedność, a każdy człowiek, stworzenie i roślina są naczyniami połączonymi. Podczas występów porywają najbardziej opornych, bo granie na żywo mają we krwi.


„I to właśnie na koncertach najlepiej sprawdzają się dzikie melodie tego niezwykłego kolektywu, który energią i radością zaraża całą publiczność. Po kilku minutach od rozpoczęcia występu Łąki Łan, publiczność naprawdę jest jednym organizmem, w jednym rytmie skacząc pod barierkami”
[Gazeta Wyborcza]


Gwiazda wieczoru:


Sofa Surfers
- uważani za pionierów i najbardziej wpływowych artystów wiedeńskiej sceny elektronicznej. Austriacki kolektyw tworzący muzykę wymykającą się gatunkowym podziałom. Zespół, który wobec swoich słuchaczy stosuje podstęp: na pierwszy rzut ucha wydają się zwyczajną grupą z pogranicza trip-hopu i post-rocka, ale tak naprawdę są wcieleniem nieskrępowanego i błogiego lenistwa. Tworzą muzykę rozluźniającą mięśnie, ścięgna i inne stawy odpowiedzialne za wszelkie czynności składające się na skomplikowany proces nic-nie-robienia. Łączą w całość dub, triphop, muzykę elektroniczną, ambient, breakbeat i acid-jazz.


“To muzyka, którą zdecydowanie łatwiej jest słuchać i się nią delektować, niż o niej pisać. Przede wszystkim chodzi tu o potężne emocje, które sobą wyzwala: zachwyca i potrafi wprowadzić w iście hipnotyzujący trans”

[formusic.blog.onet.pl]

“Nazywani austriackim Massive Attack”


Scena Fabryki Pełnej Życia, start w sobotę 27.05.2017, godz. 17.00.


Jazzpospolita to zespół młody, bo zaledwie pięcioletni, ale zdążył się już dorobić czterech płyt i własnego miejsca na mapie polskiej alternatywy jazzowej. Dojrzała już formuła muzyczna Jazzpospolitej to rezultat doświadczeń koncertowych: hipnotycznej relacji, którą nawiązują muzycy z publicznością i jazzowej radości z eksperymentowania. W ich muzyce ścierają się rock i jazz, siła i liryczność. Ta niezwykła fuzja nu-jazzu, elektroniki i zmysłu melodycznego pozwoliła dotrzeć do wrażliwości zarówno miłośników tradycjach dźwięków, jak i fanów z kręgów indie, post-rocka czy po prostu ambitnego popu. A ich koncertowa energia i entuzjazm dopełniają dzieła.


„Porywające występy kwartetu nie znają ograniczeń, Jazzpospolita gra z taką samą werwą w małych klubach, jak i supportując największych”

 

[dnamuzyki.net]


Smolik / Kev Fox - dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic, odkrywania nowych przestrzeni artystycznych i... pięknych kapeluszy. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. Efekty tego spotkania można usłyszeć na ich wspólnej płycie: hipnotyzującej, elektryzującej i porywającej równocześnie. Smolik to polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista, dziennikarz radiowy. Kev Fox to gitarzysta i wokalista związany dotąd z brytyjską sceną muzyczną, który podbił serca fanów na Wyspach, a od kilku lat zyskuje także sympatię polskich słuchaczy. Razem stworzyli propozycję dla fanów alternatywy, nieutartych muzycznych ścieżek i dobrych piosenek z mocnymi gitarowymi riffami oraz klubowymi, elektronicznymi akcentami.


„Świetnie wiedzą, jak mieszać style, tworzyć urzekającą muzykę i grać na odpowiednich strunach fanów. Moim zdaniem to duet doskonały.”

[cdn.pl]


Gwiazda wieczoru:


Jimi Tenor i grupa Kabu Kabu
to niezwykły projekt fińskiego multiinstrumentalisty i eksperymentatora, któremu towarzyszą muzycy z Nigerii. To nie pierwszy wyraz uwielbienia dla afrykańskich brzmień w jego wykonaniu, ale zdecydowanie jeden z najbardziej przekonujących i imponujących. Tenor, wcześniej doceniany za znakomite nagrania elektroniczne, od niedawna stawiany jest przez krytyków w jednym rzędzie z takimi gigantami muzyki jak Sun Ra czy Frankiem Zappą. Jest artystą niezwykle wszechstronnym i znajdującym się w przeróżnych stylistykach. Zachwyca słuchaczy niezwykłą melodyjnością swoich nagrań, eklektyzmem, energią i psychodelicznością. Smooth funk, fusion, afro-kubańskie etno, ryzykowny jazz i szalony afrobeatowy groove – tak w kilku słowach można opisać projekt, który zawładnie Sceną Fabryki Pełnej Życia już w maju.


“Słoneczny, pełen luzu klimat. Sprzyja mu kunszt, spontan, soczysta ekspresja instrumentalistów”

[jazzforum]

 

Scena w parku Hallera


Tutaj od soboty do niedzieli „królować” będą gwiazdy znane szerokiej publiczności z eteru, ekranów telewizora i aplikacji muzycznych. Nie zabraknie też młodych artystów z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, muzyków z Sojka Band i Miejskiej Orkiestry Dętej oraz uczestników projektu „Dotyk dźwięku”.


Sobota 27 maja 2017, gwiazdy wieczoru:


Andrzej Piaseczny – należy do czołówki polskich wokalistów i autorów tekstów specjalizujących się w muzyce pop. Charyzmatyczny artysta obdarzony nieprzeciętnym, ciepłym głosem od lat jest jedną z czołowych postaci krajowej sceny muzycznej. Zaczynał jako lider zespołu Mafia, by po kilku latach z sukcesem rozpocząć solową karierę, która nieprzerwanie trwa do dzisiaj.


Varius Manx
– jedna z ikon polskiej sceny muzycznej. Zespół powstał w Łodzi w 1990 roku, a jego frontmenem został Robert Janson. Przez lata swojej muzycznej działalności, wspólnie z Anitą Lipnicką, Kasią Stankiewicz i Moniką Kuszyńską nagrali wiele przebojów, m.in. „Piosenka księżycowa”, Zanim zrozumiesz” czy „Orła cień”, które do dzisiaj nucone są przez wiele osób. Wiele z ich utworów wdarło się też do kanonów polskiej muzyki filmowej końca lat 90. minionego wieku „występując” m.in. w „Młodych Wilkach” czy „Nocnym Graffiti”. W 2016 roku w zespole ponownie pojawiła się Kasia Stankiewicz, która dołączyła do trasy z okazji 25-lecia grupy.


Niedziela 28 maja 2017, gwiazdy wieczoru:

Cleo – kobieta wielu talentów: wokalistka, autorka tekstów, malarka i projektantka. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej. Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel "MY SŁOWIANIE" który stał się jednym z największych hitów radiowych. Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profil facebookowy zgromadził ponad 1 440 000 fanów a jej teledyski na YouTube wyświetlono ponad 150 milionów razy.


Natalia Nykiel – wokalistka, która bardzo mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem 2014 roku. Swoim debiutanckim albumem „Lupus Electro” zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Obecnie Natalia koncertuje w ramach trasy „ERROR TOUR”, która jest jedną z największych klubowych produkcji koncertowych w Polsce.


Podsumowaniem sobotniego wieczoru będzie pokaz sztucznych ogni, które około godziny 23 rozświetlą niebo nad parkiem Hallera.


Partnerem Sceny Fabryki Pełnej Życia jest TAURON NOWA MUZYKA 2017, w Fabryce uzupełnieniem oferty muzycznej będzie specjalna strefa chilloutu, food trucki i kontener Fittzner. W parku Hallera zadomowi się strefa gastronomiczna i wesołe miasteczko.


Dni Dąbrowy Górniczej 2017 obfitować będą także w wydarzenia sportowe, rekreacyjne i kulturalne przygotowane przez Pałac Kultury Zagłębia, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Miejskie „Sztygarka” i Centrum Sportu i Rekreacji.

 

***

SCENA FABRYKI PEŁNEJ ŻYCIA

PIĄTEK 26.05 – START 17:00

BAS TAJPAN & BOB ONE

ŁAKI ŁAN

SOFA SURFERS

 

SOBOTA 27.05 – START 17:00

JAZZPOSPOLITA

SMOLIK & KEV FOX

JIMI TENOR & KABU KABU

 

SCENA PARKOWA

SOBOTA 27.05 – START 15:00

MOPT

SOJKA BAND

ANDRZEJ PIASECZNY

VARIUS MANX I KASIA STANKIEWICZ

 

NIEDZIELA 28.05 – START 16:00

DOTYK DŹWIĘKU

MIEJSKA ORKIESTRA DĘTEJ

CLEO

NATALIA NYKIEL

 

ORGANIZATOR: DĄBROWA GÓRNICZA, MORE MUSIC AGENCY, PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA

PARTNERZY: FABRYKA PEŁNA ŻYCIA, TAURON NOWA MUZYKA 2017, MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA, CENTRUM SPORTU I REKREACJI, MUZEUM MIEJSKIE „SZTYGARKA”.

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość
atmopolis gif 300x300.gifd3bbc2cbc74fe804dd3747ea1175108a
kamerka online.jpge33fcf2742162116e0ee371df9dba907
info.png7678d0fca14992d213141b2c6b85df81
stacja.jpg763456adcce68058ff360dbf452a587c
Logo SKUP.jpga0e2f2b6f39c3444b30dc4349c0ced6e
Walidacja W3CXHTML 1.0 i CSS 3.0
F

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK