Aktualności Portal Mapa Informator Wydarzenia Historia Panoramy Mapa strony E-publikacje Galerie Multimedia Ogłoszenia Inwestycje
Dąbrowianki wywalczyły pierwsze punkty w Lidze Mistrzyń.fot. Dariusz Nowak
Pierwsze punkty w Lidze Mistrzyń
11/01/2017
Przemysław Kędzior
435

W drugiej kolejce Ligi Mistrzyń, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał na wyjeździe z francuskim Saint-Raphael Var VB 3:1. Dąbrowianki zdobyły w ten sposób pierwsze punkty.

Po ataku Heleny Horki i dwóch błędach po stronie gospodyń, MKS rozpoczął wtorkowe spotkanie od trzypunktowego prowadzenia (0:3). Miejscowe nie mogły znaleźć sposobu na solidną grę MKS-u, który utrzymywał 3-4 punkty przewagi (5:8, 12:16). Zawodniczki Saint-Raphael, próbowały różnych sposobów na zmniejszenie straty dzielącej ich do dąbrowianek, ale nasz zespół świetnie grał w przyjęciu, podbijając większość ataków swoich rywalek. Pierwszego seta MKS wygrał bardzo pewnie 18:25.

Od początku drugiego seta gra toczyła się punkt za punkt (3:2, 3:4). Nieznaczną przewagę zawodniczki MKS-u osiągnęły, schodząc na pierwszą przerwę techniczną (6:8). Francuzki popełniły kilka prostych błędów, do tego punkt dołożyła z ataku Daria Paszek i prowadziliśmy w tym secie czterema oczkami (6:10). Bardzo dobrze uzupełniały się w grze blokiem Aleksandra Sikorska i Kamila Ganszczyk. Dzięki punktom zdobytym w tym elemencie, dąbrowianki zwiększyły dystans nad rywalkami (9:18). Wysoką przewagę przyjezdne utrzymały do końca drugiego seta (15:25).

W trzecim secie francuski zespół podjął jeszcze walkę i wysoko zawiesił poprzeczkę ekipie z Dąbrowy Górniczej. Gospodynie wyszły na czteropunktowe prowadzenie (7:3) i MKS musiał gonić wynik. Na szczęście dąbrowianki stopniowo zmniejszały stratę do przeciwniczek (7:5, 10:9), w końcu wychodząc na prowadzenie (13:15). Niestety, w jednym ustawieniu straciliśmy pięć punktów z rzędu (18:15) i tym razem nie udało się zbliżyć do rywalek. Zawodniczki Saint-Raphael wygrały trzecią odsłonę 25:20.

Czwarta partia dobrze ułożyła się dla MKS-u za sprawą punktów zdobytych blokiem (2:4). W kolejnych akcjach dąbrowiankom pomogły gospodynie, które popełniły sporo błędów własnych (3:8). Następnie, punkt z zagrywki dołożyła Daria Paszek (4:10), a po bloku Kamili Ganszczyk, MKS miał siedem punktów przewagi (5:12). Miejscowe stopniowo skracały dystans dzielący oba zespoły i w końcówce seta, MKS miał tylko jeden punkt w zapasie (22:23). Przyjezdne za sprawą Tamary Kaliszuk wybrnęły z opresji. Przyjmująca MKS-u skończyła ostatnią piłkę meczu (22:25).

Najlepszą zawodniczką spotkania została Daria Paszek, która zdobyła 21 punktów dla MKS-u.

Saint-Raphael Var VB - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (18:25, 15:25, 25:20, 22:25)

Saint-Raphael: Michel, Vindevoghel, Menghi, Angeloni, Kajalina, Camera oraz Giardino (libero), Smidova, Gomiero, Novotni-Kasic

MKS: Horka, Paszek, Ganszczyk, Kaliszuk, Castiglione, Sikorska oraz Lemańczyk (libero), Weiss