Dostępne skróty klawiszowe:
Schade Polska wybuduje w Tucznawie halę do magazynowania i składowania towarów. Zainwestuje tam co najmniej 41,5 mln zł.
– Tucznawa to przestrzeń spełniająca najwyższe standardy. Inwestorzy mają tam do dyspozycji wszystko, co jest im potrzebne. Śmiało można powiedzieć, że Dąbrowa Górnicza znalazła się w ścisłej czołówce polskich miast i praktycznie każdy duży inwestor, który chce wejść do Polski albo rozszerzyć swoją działalność, odwiedza Dąbrowę Górniczą – podkreśla Marcin Bazylak, zastępca prezydenta miasta.
Firma, zajmująca się w szczególności międzynarodowym i krajowym transportem szkła płaskiego z wykorzystaniem specjalistycznych naczep, do końca 2021 roku wybuduje halę do magazynowania i składowania towarów.
– Schade Polska, spółka należąca do włoskiej firmy transportowej Lannutti S.p.a., zainwestuje co najmniej 41,5 mln zł na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej. Zatrudnienie w zakładzie w Dąbrowie Górniczej – Tucznawie znajdzie co najmniej 35 nowych pracowników, a blisko 250 miejsc pracy zostanie utrzymane – informuje dr Janusz Michałek, prezes KSSE.
Nowi inwestorzy to konkretny zastrzyk gotówki do miejskiej kasy, wpływający m.in. z opłat i podatków, a także ze sprzedaży nieruchomości.
– Kiedy tworzyliśmy budżet miasta na rok 2018, to założyliśmy w nim plan sprzedaży terenów inwestycyjnych na poziomie 22 milionów. Pojawiły się głosy wątpiące w te plany. Właśnie osiągnęliśmy poziom 18 milionów, a do końca roku mamy jeszcze trochę czasu – wylicza Marcin Bazylak.
Dzięki realizacji projektu w Tucznawie, firma Schade poszerzy dotychczasowy zakres działalności o usługi magazynowania. Spółka zamierza rozwijać kooperację i nawiązywać nowe relacje z inwestorami produkcyjnymi w naszym regionie.
Przedsięwzięcia tego typu nie byłyby możliwe, gdyby nie oddanie do użytku w 2014 roku zupełnie nowej drogi, która skomunikowała 250 hektarów terenów inwestycyjnych w Tucznawie z najważniejszymi drogami prze biegającymi przez Dąbrowę Górniczą. Wszystko to powoduje, że zdaniem ekspertów, otwarcie terenu inwestycyjnego w Tucznawie było skokiem w przyszłość, a na efekty tego skoku nie trzeba było długo czekać. Pierwszymi inwestorami, którzy zdecydowali się zbudować tam swoją fabrykę, byli Japończycy z koncernu NGK Ceramics. Oficjalnie fabryka ruszyła w maju 2017 roku, ale już wtedy japońscy inwestorzy zapowiedzieli zakup kolejnych terenów i budowę bliźniaczej hali, dzięki czemu w całym zakładzie powstanie łącznie niemal tysiąc nowych miejsc pracy.