Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 marca 2023

„Lokal na start” – rozwiń biznes z miejskim wsparciem

Drukuj

Przystępna stawka najmu, zróżnicowany metraż, położenie w różnych częściach miasta. To główne atuty lokali dostępnych w ósmej edycji miejskiego konkursu dla przedsiębiorców. Zgłaszać można się do 21 kwietnia.

Konkurs „Lokal na start” to propozycja dla osób, które planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także dla mikro i małych firm oraz spółek, które funkcjonują na rynku nie dłużej niż 5 lat. Lokale dostępne w tej odsłonie programu znajdują się w centrum, w Gołonogu, w Alejach i w Strzemieszycach Wielkich. Warto wziąć je pod uwagę z myślą o urządzeniu biura, pracowni czy kawiarni. Do dyspozycji jest m.in. kiosk na gołonoskim ryneczku, a także pomieszczenia w budynkach Miejskiej Biblioteki Publicznej – w siedzibie głównej i strzemieszyckiej filii.

Powierzchnie dostępnych lokali wynoszą od 15 do ponad 161 m kw. Miesięczne stawki czynszu za m2 są na poziomie 5, 7, 10 albo 12 zł netto. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł netto. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy leży także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Uczestnicy programu przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

Program „Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oferty można składać do 21 kwietnia, a laureatów powinniśmy poznać pod koniec tego miesiąca. Szczegółowe informacje i lista lokali na stronie inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start/.  Pod numerem 785 656 419 można ustalać terminy oglądania lokali.

„Lokal na start” pierwszą edycję miał w 2019 r. Od tego czasu w mieście funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez jego uczestników.

Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowski UM wśród Liderów Bezpiecznej Pracy

Wiadomości

Zima daje o sobie znać

Strona główna

Zmagasz się z uzależnieniem, przyjdź na spotkanie