• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 lutego 2024

MKS zwycięstwem zamknął fazę grupową

Drukuj

Po dynamicznym i ofensywnym meczu, MKS Dąbrowa Górnicza pokonał u siebie BK Sluneta Usti nad Labem. Było to ostatnie starcie zmagań grupowych Alpe Adria Cup. Teraz przed dąbrowianami faza finałowa.

Gospodarze do środowego starcia podeszli bez zbędnego stresu, bo już kolejkę wcześniej zapewnili sobie prawo gry w Final Four europejskiego pucharu. Obie ekipy zaprezentowały otwartą i szybką koszykówkę, która doprowadziła do osiągnięcia wysokich zdobyczy punktowych. Wymiana ciosów trwała praktycznie do ostatniego gwizdka sędziego, więc kibice zgromadzeni w hali „Centrum” z pewnością nie mogli narzekać na brak emocji.

Mecz przez większość czasy był wyrównany, jednak w trzeciej kwarcie goście zdołali uciec na kilka punktów. W takiej sytuacji MKS musiał odrabiać straty. Na finiszu kluczowym zawodnikiem okazała się Tayler Persons, który w ostatniej kwarcie rzucił aż 15 punktów i wniósł wielki wkład w ostateczne zwycięstwo.

***
Alpe Adria Cup
MKS Dąbrowa Górnicza – BK Sluneta Usti nad Labem 102:98  (30:29; 19:17; 20:28; 33:24)

MKS Dąbrowa Górnicza: Tayler Persons – 25 pkt., Lovell Cabbil – 18 pkt.,Xeyrius Williams – 14 pkt., Błażej Kulikowski – 12 pkt., Nicolas Carvacho – 8 pkt.,Dawid Słupiński – 8 pkt., Dominik Wilczek – 8 pkt., Santiago Konaszuk – 7 pkt., Maciej Kucharek – 2 pkt., Jakub Wojciechowski – 0 pkt.

BK Sluneta Usti nad Labem: Ladislav Pecka – 20 pkt., Lamb Autrey – 18 pkt., Ty Nichols – 16 pkt., Johan Haiblik – 15 pkt., Jan Karlovsky – 9 pkt., Maverick Rowan – 8 pkt., David Zikla – 5 pkt., Martin Nabelek – 4 pkt., Kris Martin – 3 pkt., Delvon Johnson – 0 pkt.