• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 stycznia 2024

Przekonujące zwycięstwo. Mistrz ponownie pokonany

Drukuj

Dobra postawa dąbrowskich koszykarzy w drugiej połowie meczu okazała się kluczem do zwycięstwa MKS-u nad Kingiem Szczecin. Przewaga była niezachwiana i sięgnęła 20 punktów. Po wyjazdowej wygranej, przed ekipą z Dąbrowy ligowy mecz u siebie.

13 stycznia dąbrowianie zmierzyli się na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski, Kingiem Szczecin. Z powodu kontuzji odniesionej we wcześniejszym meczu, w składzie dąbrowskiego zespołu zabrakło superstrzelca Marca Garcii. W pierwszej piątce zadebiutował z kolei nowy silny skrzydłowy Xeyrius Williams, który już po półtorej minuty meczu zdobył swoje pierwsze punkty. Dąbrowianie dobrze weszli w spotkanie i objęli prowadzenie, jednak szczecinianie odrobili straty i pierwszą kwartę zakończyli wynikiem 24:20. W drugiej kwarcie mecz był wyrównany, a gospodarze zdołali utrzymać niewielką zaliczkę. Po przerwie dąbrowianie podkręcili tempo i na koniec trzeciej odsłony prowadzili czterema punktami. Zupełnie rozpędzili się w ostatniej części, kiedy zdobyli 36 punktów i nie pozostawili złudzeń rywalom, kto jest lepszy i do kogo będzie górą w całej konfrontacji. Ostatecznie koncertowa gra dąbrowskich zawodników zakończyła się imponującym zwycięstwem 106:86.

Najlepszym zawodnikiem gości był Lovell Cabbil, który mecz zakończył z 31 punktami i 2 zbiórkami. Andrzej Mazurczak zdobył dla gospodarzy 17 punktów i 9 asyst.

W pierwszej rundzie, w październiku, MKS pokonał u siebie Kinga Szczecin. Wówczas starcie było bardziej wyrównane i zakończyło się wynikiem 103:101.

20 stycznia MKS Dąbrowa Górnicza podejmie Anwil Włocławek. Początek meczu o godz.17.30. Bilety dostępne online, a także w kasie hali „Centrum” w dniu spotkania.