Dostępne skróty klawiszowe:
I. Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej
Wszystkie osoby z niepełnosprawnościami bez względu na przyczynę i rodzaj niepełnosprawności mają prawo do pomocy w zakresie zatrudnienia oraz możliwość dostępu do zatrudnienia na równi z osobami pełnosprawnymi, zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami.
Osoba z niepełnosprawnością może być zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy jako:
Osoba z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, która jest zdolna do podjęcia zatrudnienia w co najmniej połowie wymiaru czasu pracy, posiadająca status „bezrobotnego” może skorzystać ze wszystkich usług urzędu pracy i instrumentów przewidzianych dla osoby bezrobotnej.
Dla osób z niepełnosprawnościami posiadających status „poszukującej pracy”, a nie pozostających w zatrudnieniu, przewidziane są usługi urzędu pracy i instrumenty finansowane ze środków PFRON.
Lista zakładów pracy chronionej, gdzie mogą znaleźć zatrudnienie osoby z niepełnosprawnościami, zamieszczona jest na stronie: www.zpchr.pl
Dane kontaktowe
Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej
ul. Jana III Sobieskiego 12, 41-300 Dąbrowa Górnicza
tel.: 32 262 37 39 , 32 262 29 39, fax. 32 262 69 51
e-mail: kada@praca.gov.pl
II. Warsztat Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca”
Działa przy Dąbrowskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte serca” w Dąbrowie Górniczej
ul. Św. Antoniego 107,
41- 303 Dąbrowa Górnicza,
tel.: 32 261 91 44
http://www.otwarteserca.com/kontakt/
WTZ przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnościami z zaburzeniami psychicznymi, które wyłączone są z pracy zawodowej i innych form konstruktywnej aktywności życiowej, mające trudności w poprawnych relacjach społecznych oraz codziennym funkcjonowaniu. W WTZ mogą korzystać z różnych form rehabilitacji społecznej i zawodowej, ułatwiających podjęcie zatrudnienia.
Warsztaty Terapii Zajęciowej są placówkami pobytu dziennego, gdzie czas trwania zajęć nie może przekroczyć 7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo. Uczestnikami mogą być osoby posiadające prawnie potwierdzony status niepełnosprawności.
Celem Warsztatu jest realizacja zadań w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej, zmierzająca do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności , niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę jej indywidualnych możliwości.
Warsztat realizuje swój cel poprzez :
Zainteresowani uczestnictwem w WTZ powinni dostarczyć: